18 C
Radviliškis
2024 / 05 / 17

Priminimas savarankiškai dirbantiems: vėl kas mėnesį reikia mokėti PSD įmokas

Ar jau skaitėte?

Pasibaigus karantinui savarankiškai dirbantys gyventojai vėl, kaip ir prieš karantiną, turėtų nepamiršti kas mėnesį sumokėti einamąsias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas nuo minimalios mėnesio algos (MMA), kad ir toliau galėtų nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

- Reklama -

Ekstremalios situacijos ir karantino metu savarankiškai dirbantys gyventojai turėjo teisę nemokėti einamųjų PSD įmokų. Net ir nemokėdami PSD, jie galėjo gauti sveikatos paslaugas. Nesumokėtas PSD įmokas už karantino laikotarpį reikės sumokėti per 2 metus nuo ekstremalios situacijos ir karantino pabaigos dienos.

Nuo liepos 1 d. PSD įmokas už einamąjį mėnesį iki mėnesio pabaigos vėl reikės mokėti įprasta tvarka. PSD įmokos dydis – 6,98 proc. nuo MMA – šiais metais ši suma siekia 44,81 euro.

Patys PSD įmokas nuo MMA turi mokėti individualią veiklą, individualią žemės ūkio veiklą vykdantys, verslo liudijimus turintys žmonės. Individualios įmonės moka PSD už savininkus, ūkinės bendrijos už tikruosius narius, mažosios bendrijos už mažųjų bendrijų narius bei už vadovus, kurie nėra nariai ir gauna atlygį.

Tie savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie dėl kitų sąlygų gali nemokėti PSD įmokų kas mėnesį, ir toliau galės to nedaryti. Jie privalės sumokėti PSD įmokas už 2021 metus, kai kitais metais deklaruos pajamas VMI.

PSD įmokų kas mėnesį gali nemokėti žmonės dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, taip pat tie gyventojai, kurie yra drausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis – gauna senatvės arba netekto darbingumo pensiją, studijuoja aukštosiose mokyklose pagal nuolatines studijų programas ir kiti.

- Reklama -

Savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie iki einamojo mėnesio pabaigos nesumokės PSD įmokų, negalės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis – jiems bus teikiama tik būtinoji pagalba.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tik PSD apdrausti asmenys, prireikus sveikatos priežiūros paslaugų, gali jaustis saugūs – tuomet jų gydymo išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

Neretai tokios išlaidos siekia tūkstančius. Pavyzdžiui, apendicito operacija kainuoja nuo 1 074  iki  1 834 eurų, ūminio miokardo infarkto gydymas – nuo 2 385  iki 4 157  eurų, inkstų transplantacija – 30 351 eurų.

Vidutinė koronaviruso (COVID-19) liga sergančiojo gydymo atvejo kaina ligoninėje siekia 1700-1800 eurų. Daugiausia Lietuvoje kainavęs COVID-19 paciento gydymas atsiėjo 134 000 eurų.

Ar asmuo yra apdraustas PSD, galima pasitikrinti el. būdu savarankiškai ligonių kasų interneto svetainėje.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

TOP naujienos

70-mečio belaukiantis Stanislovas net negalvoja apie pensiją: parduotuvėje dirba taip, kad rūksta padai

Lietuvoje vis daugėja žmonių, kurie net ir sulaukę pensijos amžiaus pasirenka dirbti ir toliau. „Sidabrinę kartą“ dar neišeiti į užtarnautą poilsį skatina ne tik...

Didžiulės „Iki“ investicijos į tvarumą: tęsia pasiteisinusius sprendimus ir imasi naujų

Tvarumas – viena svarbiausių prekybos tinklo „Iki“ strateginių krypčių. Tvarumo principais prekybos tinklas „Iki“ remiasi beveik kiekviename žingsnyje: nuo tiekėjų ir jų tiekiamos produkcijos...

Horoskopai kovo 10 dienai

AVINASNepasilikite vienas namuose, nes galite praleisti kai ką itin įdomaus! Jei susitiksite žmogų, kuriam simpatizuojate, sukaupkite drąsą ir išsakykite viską, kas seniai nešiojatės širdyje. JAUTISJūs...

Renesansą išgyvenantys mikrožalumynai – ant savaitgalio pusryčių stalo (receptas)

Pavasarį prekybos centrų lankytojų žvilgsnius dažniau patraukia daigai bei želmenys – jie ne tik naudingi organizmui, bet ir estetiškai atrodo, todėl dažnai pagardina salotas....

Išsikepkite apkepą su porais ir miško voveraitėmis

Apkepai su grybais, daržovėmis bei mėsa – ne tik gardi, bet ir įspūdingai atrodanti stalo puošmena. Rečiau nei svogūnai vartojami jų giminaičiai porai idealiai tinka nesaldiems kepiniams. Tad jei savaitgalį laukiate svečių, išsikepkite tokį...

Pyragų diena pagal L. Rimgailę – 6 patarimai ir 3 netikėti tobulo pyrago receptai

Lapkričio 6-ąją Lietuvoje jau tampa tradicija minėti Pyragų dieną, tačiau kasmet daugelis susiduria su ta pačia dilema – kokį naują receptą išbandyti? Juolab, kad pyragų ragautojų skonis keičiasi – ieškoma mažiau kaloringų ar veganiškų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS