Dalintis duomenimis ar perkelti juos iš vieno įrenginio į kitą, esame įpratę čia ir dabar. Įprastai tam prisijungiame prie interneto ryšio ir naudojamės el. paštu, „Messenger“ ar interneto „debesimis“. Tačiau tai daryti galima dar patogiau – be „Wi-Fi“ prieigos, išsaugant duomenų kokybę ir neribojant jų kiekio.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pasakoja kaip greitai ir paprastai perkelti didesnius failus „iPhone“ ir „Android“ telefonų naudotojams.
Greitas ir saugus „Apple AirDrop“ sprendimas
Specialia „AirDrop“ duomenų perdavimo technologija „iPhone“ ir „MacBook“ savininkai naudojasi jau daugiau nei devynerius metus. Ši paslauga buvo viena pirmųjų, suteikusių galimybę naudotojams persiųsti neriboto dydžio vaizdinę ar tekstinę medžiagą naudojant „Bluetooth“ belaidės technologijos standartą. Todėl tai neabejotinai yra vienas pažangiausių ir saugiausių failų perkėlimo sprendimų rinkoje.
Tiesa, šia funkcija galima naudotis tik tarp „Apple“ įrenginių – išmaniųjų telefonų, planšečių, stacionarių arba nešiojamų kompiuterių ir išmaniųjų laikrodžių. „AirDrop“ gali būti panaudota praktiškai bet kokio pobūdžio informacijai perduoti. Pavyzdžiui, tokiu būdu draugui ar kolegai galite persiųsti straipsnio ar tinklapio nuorodą. Taip pat pasidalinti tekstu iš „Notes“ užrašų programėlės, perduoti muzikos platformų grojaraščius, kontaktus iš adresų knygutės ar „Apple Maps“ pasižymėtas vietas.
Toks informacijos siuntimo būdas yra daug greitesnis ir saugesnis nei nuotraukų ar dokumentų siuntimas el. paštu, socialiniais tinklais ar kitomis žinutėms skirtomis programėlėmis. Įrenginių suporavimo metu sukuriama ugniasienė, o patys duomenys papildomai užšifruojami. Kadangi ši paslauga naudoja „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ ryšių kombinaciją, duomenų perdavimo greičiai yra gerokai didesni, tad failai perduodami per daug trumpesnį laiką. Naudojant „AirDrop“, „Wi-Fi“ turi būti aktyvuotas jūsų įrenginyje, tačiau jums nebūtina prisijungti prie tinklo, nes internetas perdavimo metu nėra naudojamas.
Kaip aktyvuoti? Įjunkite šią paslaugą savo „iPhone“ telefono nustatymuose. Pasirinkite „General“ (liet. Bendri) ir atsivėrusiame lange susiraskite bei paspauskite „AirDrop“. Čia jums reikės pasirinkti vieną iš trijų funkcijos aktyvavimo parinkčių: „Receiving Off“ (liet. Priėmimas išjungtas), „Contacts Only“ (liet. Tik kontaktams) arba „Everyone“ (liet. Visiems). Pirmasis pasirinkimas reiškia, kad jūsų išmanusis įrenginys bus nematomas kitiems, tad galėsite tik siųsti duomenis, tačiau negalėsite jų priimti iš kitų. Antrasis leis siųsti ir gauti duomenis tik iš žmonių, esančių jūsų adresų knygoje. Trečiasis leidžia susiporuoti su bet kuriais kitais „Apple“ įrenginiais.
Kaip naudotis? Norėdami kažką išsiųsti per „AirDrop“, pasirinkite konkretų failą, pavyzdžiui, nuotrauką, ir ją atsidarykite. Tada paspauskite mygtuką „Action“ (liet. Veiksmas) – jis pažymėtas keturkampiu su rodykle į viršų. Atsiradusiame lange pasirinkite „AirDrop“ perdavimo būdą. Tuomet pamatysite prietaisų, su kuriais galite dalintis duomenimis, sąrašą. Teliks pasirinkti reikiamą. Priimti duomenis dar paprasčiau. Ekrane tiesiog gausite pranešimą, kad kažkas bando atsiųsti failą. Jums tereiks sutikti ir jį atsisiųsti arba atmesti. Sprendimas veikia 10 metrų atstumu tarp įrenginių.
Naujiena „Google“ ekosistemoje – funkcionalus „Nearby Share“ įrankis
Vasaros pabaigoje „Google“ pristatė seniai lauktą sprendimą – „Nearby Share“ funkciją „Android“ telefonų naudotojams. Šis įrankis gali pasiūlyti analogišką funkcionalumą perkeliant failus iš vienų „Android“ įrenginių į kitus. Jo veikimas yra praktiškai identiškas „Apple AirDrop“. Jis taip pat leidžia akimirksniu pasidalinti dokumentais, nuorodomis, nuotraukomis ir kita informacija. Tokia funkcija vartotojams suteikia gerokai daugiau patogumo.
Kaip ir „AirDrop“, ši paslauga veikia „Bluetooth“ belaidžio ryšio technologijos pagrindu, todėl ja pasinaudoti galima net ir neprisijungus prie interneto. Visgi, tarp įrenginių turi būti iki 10 metrų atstumas – būtent tokiu maksimaliu atstumu gali veikti „Bluetooth“ technologija.
Vienintelis minusas, lyginant su „Apple“ sprendimu, yra tas, kad „Nearby Share“ veikia su mažiau prietaisų. Paslaugos kūrėjai teigia, kad jiems buvo nemenkas iššūkis sukurti tokį įrankį, nes pasaulyje yra daugybė skirtingų „Android“ telefonų modelių, kuriems reikia pritaikyti šią funkciją. Jei „AirDrop“ sujungia telefonus, planšetes ir kompiuterius, tai „Google“ produktas kol kas veikia tik su „Pixel“ ir „Samsung“ įrenginiais. Tiesa, laikui bėgant jis atsiras visuose „Android“ bei „Chromebooks“ kompiuteriuose.
Kaip aktyvuoti? Savo „Android“ telefono nustatymuose įjunkite „Wi–Fi“ ir „Bluetooth“ technologijas. Naudojant „Bluetooth“ standartą, suporuoti įrenginiai sukuria patikimą interneto tinklą, kuris pasižymi informacijos perdavimo saugumu.
Kaip naudotis? Norėdami pasidalinti nuotrauka, dokumentu ar nuoroda, palaikykite ją nuspaudę, o tada pasirinkite „Share“ (liet. Dalintis) mygtuką. Ekrane atsidarys naujas langas su visomis programėlėmis, per kurias galite pasidalinti pasirinktu failu. Šiame sąraše pamatysite ir „Nearby Share“ ikoną. Paspauskite ją, o tada mygtuką „Turn On“ (liet. Įjungti). Sistema automatiškai ims ieškoti telefonų, su kuriais gali susiporuoti. Pasirinkite tą įrenginį, su kuriuo norite pasidalinti dokumentu. Štai ir viskas – jūsų failas bus akimirksniu persiųstas pasirinktam gavėjui. Jeigu dokumentą turite gauti jūs, savo ekrane pamatysite specialų pranešimą. Paspauskite ant jo ir pasirinkite „Turn On“. Beliks priimti arba atmesti jums siunčiamą informaciją.
Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims