-1 C
Radviliškis
2024 / 04 / 20

Ilgasis savaitgalis: kaip tinkamai pasiruošti išvykai gamtoje

Ar jau skaitėte?

Vasaros laisvadieniai – puiki proga išsiruošti į smagų žygį su draugais. Išvyka bus sklandesnė ir labiau turininga, jeigu išbandysite išmanius kelionių gamtoje sprendimus, esančius mobiliajame telefone.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 4 išmanias priemones, kurios pravers keliaujant ir stovyklaujant Lietuvoje.

1. Pradžioje pavaikščiokite virtualiu maršrutu

Išsirinkite tinkamiausią vietą stovyklavietei ar vaizdingą maršrutą žygiavimui naudodami elektroninius žemėlapius ir navigaciją.

Aplikacijoje „Google Maps“ planuokite maršrutą pėsčiomis, dviračiu, automobiliu ar viešuoju transportu. Įvertinkite vietovę pagal vaizdus iš palydovo, aerofotografijas ar interaktyvų panoraminį 360° vaizdą. Navigacijos ir kelionių vadove „Maps.me“ pasižymėkite patikusią vietą, ar pasidalinkite ja su kompanionais. Abi minėtos programos veikia ir be interneto ryšio.

Išmanieji įrankiai „Komoot“ bei „All Trails“ sukurti žygiavimo, kelionių dviračiais ar kopimo į kalnus entuziastams. Galite suplanuoti žygių maršrutus, išsaugoti žygiavimo statistiką ir stebėti progresą.

- Reklama -

2. Įgykite išgyvenimo gamtoje įgūdžių

Stovyklavimas neatsiejamas nuo iššūkių: staiga užklupusi audra, susidūrimas su laukiniais gyvūnais, laužo užkūrimas be įprastų įrankių.

Jei mėgstate ekstremalius žygius nepažintose vietovėse ar norite sustiprinti savo išgyvenimo ir stovyklavimo įgūdžius, jums patiks programėlė „Survival Guide“. JAV karinio išgyvenimo vadovu FM 21-76 paremtoje aplikacijoje pateikiami patarimai kaip išgyventi ekstremaliomis gamtos sąlygomis, prasimanyti vandens ir maisto, pasistatyti prieglobstį, apsisaugoti nuo plėšrūnų, suteikti medicininę pagalbą ar naudoti signalizavimo techniką.

Išmaniai apsisaugoti galima ir nuo uodų. Programėlė „Mosquito Repellent“ priverčia telefoną zyzti taip pat, kaip uodų patinų spiečius. Tokiu būdu uodai greitai atbaidomi. Šio garso mūsų ausys negirdi, nes dažnis yra per aukštas.

Sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga – įsivertinkite numatomas oro sąlygas ir kelionei pasiruoškite iš anksto. Programėlė „The Weather Channel“, visame pasaulyje turinti daugiau nei 50 mln. aktyvių vartotojų, ne tik praneš apie oro pokyčius, bet ir apie alergijos rizikas ar UV spindulių indeksą.

3. Sklandžią išvyką garantuos išorinė baterija

Išmanus keliavimas gali pasibaigti vos išsikrovus jūsų mobiliajam telefonui. Todėl iš anksto įsigykite tinkamą išorinę bateriją.

Papildomą bateriją rinkitės pagal įrenginio baterijos dydį, įkraunamų įrenginių skaičių ir kelionės trukmę.

Pavyzdžiui, jeigu išmaniojo telefono akumuliatoriaus talpa yra 3000 mAh, tokios pat talpos išorinė baterija telefoną įkraus vieną kartą, o 6000 mAh baterija jį įkraus du kartus ir vis dar bus pakankamai maža.

Baterijos, skirtos keliems įrenginiams, turi bent kelis, skirtingų formų ir stiprumo įkrovimo lizdus. Reikalingą baterijos talpą išsirinksite susumavę visų įkraunamų įrenginių baterijų talpą. Atkreipkite dėmesį, kad tokia baterija bus sunkesnė.

Geriausia rinktis pailgą stačiakampio formos bateriją, kurią būtų patogu įsidėti į kuprinę ar kišenę. Taip pat galite rasti baterijų su LED šviesomis, ekranais ar žibintuvėlio funkcija, tačiau visos šios funkcijos naudoja baterijos energiją.

4. Daugiau pažintinių patirčių

Kiekviena išvyka yra galimybė geriau pažinti Lietuvą. Svetainėse lithuania.travel ir lietuvosgamta.lt rasite informacijos apie vaizdingiausius Lietuvos takus, lankytinus objektus. Sužinosite, kur galite išbandyti ekoturizmą ar senuosius amatus bei paragauti tradicinių patiekalų.

Paverskite savo žygį ar stovyklavimą dar turiningesne veikla: atpažinkite užfiksuotą augalą su programėle „Plant Net“, atsakę į keletą klausimų aplikacijoje „Merlin Bird ID“ sužinokite daugiau apie pamatytą paukštį arba tyrinėkite žvaigždynus su aplikacija „Sky View“.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

TOP naujienos

Ką bendro turi matematika ir Haris Poteris

Tėvai, auginantys alfa kartos vaikus, susiduria su naujais iššūkiais. Tai karta, kuri yra puikiai įvaldžiusi šiuolaikines technologijas, tačiau tuo pačiu sunkiai suvokia abstrakčias sąvokas,...

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t.y. septynioms dienoms. Intelektinis...

Vitaminų trūkumas žiemą – kaip natūraliomis priemonėmis stiprinti imunitetą?

Pajutę nuovargio simptomus dažniausiai griebiamės vitaminų pakuotės – noras sustiprinti imunitetą itin aktualus šaltuoju metų laiku. Tuo tarpu vaistininkai sako, kad maisto papildai nėra...

6 priežastys, dėl kurių brokolis laikomas supermaistu

Miniatiūrinį medį primenanti daržovė kadaise lietuviams buvo neįprasta, netgi egzotiška. Šiandien brokolis yra viena populiariausių daržovių ant kasdienio stalo, kurį žmonės renkasi ne tik...

ORAI: Trečiadienio dieną vietomis truputį pasnigs

Antradienio naktį daug kur krituliai, vyraus šlapdriba, lietus. Kai kur plikledis. Vėjas vakarinių krypčių, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje rajonų...

Šventiniam savaitgaliui artėjant pasiruoškite išskirtinį desertą: artimuosius stebinsite neragautais skoniais

Artėjant pavasariui norime pakeisti įprastą žiemos meniu ir ieškome gaivesnių, sveikatai palankesnių, mažiau apkraunančių valgių bei užkandžių. Šiuo laikotarpiu dažnai prisimename ir įvairias vasaros gėrybes: valgome daugiau daržovių, žalumynų. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS