19 C
Radviliškis
2024 / 04 / 29

Aplinkosaugos olimpiadoje sužibėjusi aštuntokė: „Mylėkime vietą, kurioje gyvename“

Ar jau skaitėte?

Su šūkiu „Energija be ribų!“ organizuotoje Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje 7 ir 8 klasių mokiniams pasižymėjusi aštuntokė Miglė Marija Gamezo kviečia Lietuvos gyventojus mylėti vietą, kurioje gyvename. Ji taip pat linki visiems rūpintis šalies gamta ir švara ne tik savo namuose, bet ir už jų ribų. Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuotoje olimpiadoje moksleivė į 30 testo klausimų teisingai atsakė greičiausiai iš visų. Tai buvo geriausias rezultatas iš 2764 dalyvių.

- Reklama -

Kalbant apie energiją, tenka prisiminti atliekas

„Pagrindinė olimpiados tema buvo atsinaujinanti energija, ji buvo siejama ir su atsakingu atliekų šalinimu. Apie aplinkosaugą šiandien kalbame daug, bet kartais nelengva suvokti svarbias sąsajas. Mažai kas susimąsto, kad rūšiuodami, atsakingai išmesdami elektronikos atliekas, sudarome galimybę jas perdirbti, o šio proceso metu išgautos medžiagos gali būti panaudotos tiek elektromobilių baterijoms gaminti, tiek ir atsinaujinančią energiją generuojančioms technologijoms. Dėl to labai gerai, kad apie visa tai kalbama jau mokykloje“, – sako Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados organizatorės Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė.

Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje 7 ir 8 klasių mokiniams pasižymėjusi aštuntokė Miglė Marija Gamezo.

Ji džiaugiasi, kad šiemet, devintaisiais olimpiados metais, sulaukta dalyvių net iš 196 mokyklų (2021 metais – 2152 mokiniai iš 159 Lietuvos mokyklų). Augančius dalyvių skaičius lydi ir didėjantys testų sprendimo greičiai. Miglei Marijai Gamezo iš VDU Atžalyno progimnazijos į testo klausimus teisingai atsakyti pavyko vos per 12 minučių ir 23 sekundes. Šis rezultatas visai jos klasei laimėjo kelionę į Vilniaus universiteto botanikos sode veikiantį „Lumina“ parką.

Mėgstamiausi dalykai – istorija ir lietuvių kalba

Tai buvo pirmas kartas, kai M. M. Gamezo, jos geografijos mokytojai pakvietus, dalyvavo aplinkosaugos olimpiadoje. Mėgstamiausios jos disciplinos mokykloje – istorija ir lietuvių kalba. Be to, Nacionalinės aplinkosaugos olimpiados laimėtoja lanko dailės ir fotografijos būrelius.

„Aplinkosaugos tema mane sudomino. Olimpiada buvo puiki galimybė sužinoti daugiau ir pasitikrinti savo žinias. Esu dalyvavusi ne viename konkurse ir olimpiadoje. Juose esu užėmusi ir keletą prizinių vietų. Nėra tokio laimėjimo, kurį išskirčiau, man smagu vien dalyvauti, išbandyti savo jėgas. Manau, kad testo klausimai nebuvo labai sunkūs, jeigu daugiau pasidomi aplinkosaugos tema. Klastingi klausimai buvo tie, kuriuose reikėjo apsvarstyti, kaip tam tikri dalykai gali paveikti aplinką, dėl to kilo šiek tiek abejonių“, – sako aštuntokė.

Mokinės manymu, kad į kai kuriuos klausimus Lietuvoje gyvenantys žmonės tikrai galėtų atsakyti, nes apie tai yra daug kalbama, bet dalis jų būtų gana sudėtingi ir apie tai reikėtų daugiau kalbėti. Ruošdamasi olimpiadai ji sako sužinojusi nemažai naujos informacijos ir galės ja pasidalinti su kitais. Vertindama dalijimąsi žiniomis, ji mano, kad taip turėtų elgtis visi tokių olimpiadų dalyviai.

- Reklama -

Taupo elektrą ir vandenį, rūšiuoja atliekas

M. M. Gamezo pasakoja, kad jos namuose stengiamasi taupyti elektrą, vandenį. Stambiagabaritės atliekos atiduodamos į specialias jų surinkimo vietas, o baterijos ir smulkiosios elektronikos technikos atliekos išmetamos į specialiuosius konteinerius.

„Labiausiai mane liūdina ir piktina žmonės kurie mėto šiukšles, kur papuola, seną buitinę techniką, baldus palieka miške ir kitose vietose, kur to daryti tikrai negalima. Džiugina tai, kad tikrai daug žmonių priduoda butelius taromatuose ir taip sumažina šiukšlinimą. Manau, kad kai kurie žmonės vis dar nesupranta rūšiavimo naudos ir nenori tuo domėtis, todėl reikėtų dar daugiau ir įvairesniais būdais apie tai kalbėti ir ypač to mokyti vaikus, jaunus žmones“, – pastebi aštuntokė.

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektronikos įrangos gamintojų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Bosch“, „Siemens“, „Whirlpool“ ir kt. EPA savo veiklą organizuoja ir atliekų surinkimą finansuoja visos šalies mastu.

Neringa Baranauskienė

TOP naujienos

Astrologinė prognozė vasario 16-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien galite lengvai gauti pageidaujamą pagalbą, informaciją. Kita vertus, nelabai racionaliai elgsitės su nuosavybe, pinigais, santaupomis. Derėtų pagalvoti apie tai, ką gausite arba...

Šeimos gydytoja įspėja: profilaktika kalio jodidu – negalima

Kitoks pasaulis – būtent taip pastaruoju metu situaciją apibūdina dauguma gyventojų. Širdyje jaučiamas nerimas apie blogiausius galimus scenarijus verčia apsirūpinti gausiu būtiniausių medikamentų kiekiu....

Šiandien lietingiausia ir vėsiausia bus šalies rytuose

Šiandien lietingiausia ir vėsiausia bus šalies rytuose Spalio 4-os dieną debesuota su pragiedruliais. Daugelyje rytinių rajonų palis. Vėjas šiaurės vakarų, 7–12 m/s, vietomis gūsiai 15–18...

Oficialu: „Iki“ ir vėl pelnė prestižiškiausią geriausio darbdavio Lietuvoje sertifikatą

Nuolat į darbuotojų gerovės stiprinimą investuojantis prekybos tinklas „Iki“ įvertintas visame pasaulyje pripažintu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu, kurį pelnė jau antrus metus iš...

Automobilių taršos mokestis: dažniausiai užduodami klausimai

Automobilis užtikrina mūsų judėjimo poreikius. Vis dėlto kiek už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą tenka teršalų mūsų plaučiams ir atmosferai, lemia konkretaus modelio pasirinkimas. Limuzino klasės masyvus automobilis, naujas ar senas, degina daugiau degalų nei tiek...

Kur per pandemija dažniausiai keliavo lietuviai

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ užsakymu atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų tyrimas atskleidė, kad pandeminiai ribojimai ir griežtesni kelionių saugos reikalavimai lėmė žymų keliautojų skaičiaus sumažėjimą. Per pastaruosius dvejus metus atostogauti svetur pasiryžo vos 40...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS